Poziv na stručni skup Mjerenje kvalitete u hrvatskim knjižnicama

Stručni skup Mjerenje kvalitete u hrvatskim knjižnicama održat će se u petak, 28. listopada 2016. u kampusu na Trsatu, zgrada Sveučilišnih odjela, učionica 0-030, s početkom u 10.00 sati.

PRIJAVNICA

Organizator: Sveučilišna knjižnica Rijeka

Tema skupa:

Sveučilište u Rijeci, čija je knjižnica sastavnica sustavno radi na praćenju i kontroli kvalitete, a sukladno Strategiji Sveučilišta u Rijeci. Unutarnja prosudba, kao i vanjsko vrednovanje provodi se na svim sastavnicama Sveučilišta, a u Sveučilišnoj knjižnici Rijeka provodi se periodična unutarnja prosudba.

Sveučilišna knjižnica Rijeka već tri godine razvija sustav za upravljanje kvalitetom, a rezultat kojeg su pokazatelji kvalitete koji su dostupni  u godišnjem izvješću knjižnice, na mrežnim stranicama. Sveučilište u Rijeci prepoznalo je pokazatelje kvalitete knjižnice i od 2015. godine uvrstilo ih u izvješće o strategiji UNIRI.

S druge strane, na nacionalnoj razini, NSK provodi projekt  „Primjena hrvatskih ISO normi (ISO 2789 i ISO 11620) za jedinstveno elektroničko prikupljanje, obradu / analizu i prikaz statističkih podataka o poslovanju svih vrsta knjižnica“, koji uključuje i SVKRI, koja može pomoći dosadašnjim iskustvima u prikupljanju i obradi podataka.

Sveučilišna knjižnica Rijeka organizira stručni skup s ciljem prijenosa i  razmjene iskustava na mjerenju kvalitete, principu know how sa vlastitim postignućima i rezultatima, te postupcima implementacije pokazatelja na nacionalnoj razini, u okviru nacionalnog projekta. Sveučilišna knjižnica Rijeka, sukladno politici Sveučilišta u Rijeci provodi mjerenja kvalitete, prati rezultate ali i želi prenijeti iskustva i primjere dobre prakse svim vrstama knjižnica u Hrvatskoj.

Program:

9.30-10.00 okupljanje sudionika skupa

10-00-10.15 pozdravne riječi

rektor Sveučilišta u Rijeci, prof.dr.sc. Pero Lučin

ravnateljica Sveučilišne knjižnice Rijeka, Senka Tomljanović

10.15-10.45 prof. dr. sc. Sanja Smojver Ažić, predsjednica Odbora za kvalitetu UNIRI:

Važnost i učinci mjerenja kvalitete na Sveučilištu u Rijeci

10.45 – 11.15 Senka Tomljanović, viša knjižničarka:

Zašto i kako mjeriti kvalitetu knjižnice: primjer Sveučilišne knjižnice Rijeka

11.15 – 12.00 pauza za kavu

12.00  - 12.30 dr. sc. Zagorka Majstorović, Nacionalna i sveučilišna knjižnica:

Predstavljanje projekta  „Primjena hrvatskih ISO normi (ISO 2789 i ISO 11620) za jedinstveno elektroničko prikupljanje, obradu / analizu i prikaz statističkih podataka o poslovanju svih vrsta knjižnica“

12.30-13.00 diskusija i zaključci skupa, moderator: Lea Lazzarich, knjiž. savjetnica

Rok za prijave na skup: 20. listopad 2016.

Za sudjelovanje na skupu ne plaća se kotizacija.

Za sve koji dolaze osobnim vozilom i potrebno je osigurati parkirno mjesto, molim javiti na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Fotografije sa predavanja